Laserowe zamykanie pajączków
Pajączki naczyniowe
pajączki naczyniowe (telangiektazje ) i poszerzone żyły siatkowate stanowią problem zarówno kosmetyczny jak i leczniczy. Są one często pierwszymi objawami przewlekłej niewydolności kończyn dolnych.
Metody leczenia
Metoda leczenia uzależniona jest od stopnia zaawansowania choroby oraz od średnicy poszerzonych naczyń.Dlatego przystępując do leczenia telangiektazji zawsze należy poprzedzić to badaniem USG doppler. Szersze żyłki likwiduje się wstrzykując preparaty powodujące ich zarastanie tzw. skleroterapię. Pajączki usuwa się za pomocą promieni lasera. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesny laser diodowy niemieckiej firmy A.R.C.LASER, który skutecznie usuwa szeroki zakres zmian chorobowych oraz system ThermaVein wykorzystujący energię wysokiej częstotliwości (RF).
Na czym polega zabieg
Celem laserowego usuwania naczyń jest selektywne podgrzanie i zniszczenie naświetlanego naczynia bez uszkadzania tkanek otaczających. W przypadku dużego zaawansowania choroby zalecana jest seria zabiegów naświetlania laserem często w skojarzeniu z zabiegami skleroterapii. Podczas zabiegu występuje natychmiastowy rezultat tzn. zbielenie naczynka. Na obszarze poddanym fotosklerotyzacji mogą pojawić się drobne pęcherzyki a następnie strupki, które znikają samoistnie w przeciągu około 30 dni. W niedrożnym naczyniu następuje zwłóknienie i stopniowe zresorbowanie naczynia na skutek reakcji immunologicznych. Naczynia o większej średnicy ulegają wchłonięciu nawet do ok. 1/2 roku. Usuwanie mniejszych naczyń zwykle nie wymaga łagodzenia bólu, w przypadku większych naczyń wskazane jest intensywne schłodzenie lub znieczulenie miejscowe(krem EMLA).
Wskazania do laserowego zamykania naczynek:
- pajączki naczyniowe
- poszerzone naczynka w okolicy nosa
- poszerzone naczynka na policzkach
- trądzik różowaty (postać rumieniowa z teleangiektazjami)
- naczyniaki
- rumień
Galeria przed i po zabiegu