Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem, nie pokazuj tego więcej
+48 85 74 22 488
+48 668 630 330

Stomatologia zachowawcza


Stomatologia zachowawcza ma na celu zapobieganie próchnicy zębów oraz leczenie już powstałych ubytków próchnicowych. Próchnica to powszechny problem wśród dzieci, nastolatków oraz osób dorosłych. Objawia się ona stopniową demineralizacją szkliwa, prowadzącą do powstawania ubytków oraz innych dolegliwości, takich jak: ból zęba, nadwrażliwość czy nieprzyjemny zapach z ust.

 

W naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej, obejmujące oczyszczanie zębów z próchnicy oraz ich wypełnienie wysokiej jakości materiałami kompozytowymi światłoutwardzalnymi  W przypadku tzw. próchnicy głębokiej i znacznym bólu zęba, pacjentom oferujemy leczenie kanałowe (endodontyczne).

Zabiegi przeprowadzamy z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, a szeroki wybór odcieni materiałów kompozytowych pozwala na perfekcyjne dopasowanie wypełnienia do koloru zęba.

Zabiegi z dziedziny stomatologii zachowawczej to podstawa w walce z próchnicą i jej następstwami. Aby zapobiec rozwojowi próchnicy, równie ważne jest przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej i zdrowej diety, mycie zębów pastą z zawartością fluoru, a także regularne wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym. Zapraszamy do skorzystania z  naszych usług.