Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem, nie pokazuj tego więcej
+48 85 74 22 488
+48 668 630 330

Laserowe zamykanie pajączków naczyniowychPajączki naczyniowe


Poszerzone naczynka pojawiają się najczęściej w okolicy nosa, na policzkach oraz na nogach i stanowią problem zarówno kosmetyczny jak i leczniczy. Pajączki naczyniowe na nogach są często pierwszymi objawami przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych. Mogą wyprzedzać powstanie pełnoobjawowej niewydolności żylnej a czasem mogą być jej jedynym objawem.


Metody leczenia


Metoda leczenia uzależniona jest od stopnia zaawansowania choroby oraz od średnicy poszerzonych naczyń.Dlatego przystępując do leczenia telangiektazji zawsze należy poprzedzić to badaniem USG doppler. Szersze żyłki likwiduje się wstrzykując preparaty powodujące ich zarastanie tzw. skleroterapię. Pajączki usuwa się za pomocą promieni lasera. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesny laser diodowy niemieckiej firmy A.R.C.LASER, który skutecznie usuwa szeroki zakres zmian chorobowych oraz system ThermaVein wykorzystujący energię wysokiej częstotliwości (RF).


Na czym polega zabieg


Celem laserowego usuwania naczyń jest selektywne podgrzanie i zniszczenie naświetlanego naczynia bez uszkadzania tkanek otaczających. W przypadku dużego zaawansowania choroby zalecana jest seria zabiegów naświetlania laserem często w skojarzeniu z zabiegami skleroterapii. Podczas zabiegu występuje natychmiastowy rezultat tzn. zbielenie naczynka. Na obszarze poddanym fotosklerotyzacji mogą pojawić się drobne pęcherzyki a następnie strupki, które znikają samoistnie w przeciągu około 30 dni. W niedrożnym naczyniu następuje zwłóknienie i stopniowe zresorbowanie naczynia na skutek reakcji immunologicznych. Usuwanie mniejszych naczyń zwykle nie wymaga łagodzenia bólu, w przypadku większych naczyń wskazane jest intensywne schłodzenie lub znieczulenie miejscowe(krem

EMLA).


Wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek 


- poszerzone naczynka w okolicy nosa

- poszerzone naczynka na policzkach

- trądzik różowaty( postać rumieniowa z telangiektazjami)

- naczyniaki 

- rumień

- pajączki na kończynach dolnych


Galeria przed i po zabiegu