Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem, nie pokazuj tego więcej
+48 85 74 22 488
+48 668 630 330

ZABIEGI

Laserowa operacja żylaków EVLT

Laserowe operacje żylaków (EVLT – ang. Endo Venous Laser Treatment) zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny (stripping). Metody laserowe w leczeniu żylaków kończyn dolnych zostały zastosowane po raz pierwszy w USA w 2002r. Od tego czasu obserwuje się systematyczny wzrost popularności tej metody ze względu na wysoką skuteczność i minimalne ryzyko powikłań. Zalety te powodują, że metody laserowe wykonywane są coraz częściej i skutecznie wypierają operacje klasyczne w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Przewiduje się, że za kilka lat staną się one podstawowym sposobem leczenia niewydolności dużych żył powierzchownych. więcej »


Operacja żylaków metodą RF_ Radiofrequency

Jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie metod leczenia żylaków. Podczas zabiegu wprowadza się do niewydolnego naczynia cewnik ze specjalną końcówką emitującą fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Dochodzi do podgrzania leczonej żyły, a docelowo do jej zamknięcia i zbliznowacenia. Aplikator ma średnicę <2 mm, co pozwala uniknąć nacięcia skóry. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 godz. Skuteczność RF jest porównywalna z metodą laserową. Występuje mniejsze ryzyko powstawania krwiaków oraz mniejsze dolegliwości bólowe po operacji w porównaniu z EVLT. Zarówno metoda laserowa EVLT jak i RF są rozwiązaniem dla osób, którym zależy na czasie, bowiem po zabiegu - jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu. Są także alternatywą dla klasycznego zabiegu operacyjnego, po którym niestety czas gojenia jest dosyć długi. więcej »

Skleroterapia żylaków

Skleroterapia jest nieoperacyjną metoda leczenia żylaków, pajączków i poszerzeń żylnych powszechnie stosowaną i uznawaną na świecie. Żyły są nastrzykiwane środkiem obliterującym, co prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły. Zabieg składa się z kilku lub kilkunastu wstrzyknięć leku do zmienionych naczyń żylnych i jest praktycznie bezbolesny. Trwa około ½ godziny. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy. Czas gojenia zależy od średnicy żyły,stopnia zaawansowania żylaków oraz indywidualnych właściwości organizmu i wynosi: w przypadku pajączków- około 4 tygodnie, w przypadku żył o dużym przekroju- od około 4 do 6 miesięcy. Po zabiegu mogą wystąpić przebarwienia skóry nad naczyniem.Przebarwienia te ustępują do 6 m-cy po zabiegu. Po tym czasie leczone zmiany przestają być widoczne. Uzyskanie dobrego wyniku wymaga często kilku zabiegów. Kolejne nastrzyknięcia na tej samej kończynie mogą być wykonane najwcześniej po 7-14 dniach. Zabiegi nie muszą być łączone w serie. Mogą być wykonywane w dowolnych odstępach czasu, nawet rocznych i dłuższych. W tym czasie wskazane jest używanie codziennie wyrobów uciskowych utrzymujących prawidłowy przepływ żylny i zapobiegających powstawaniu nowych zmian. wiecej »


Miniflebektomia

Pozwala usunąć małe i większe żylaki u chorych, u których nie można zastosować skleroterapii lub jako uzupełnienie metod laserowych u pacjentów z bardzo dużymi żylakami. Wzdłuż niewydolnych pni żylnych wykonuje się drobne nacięcia skóry, przez które usuwa się niewydolne żyły za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nacięcia zamyka się pojedynczymi szwami chirurgicznymi lub specjalnymi plastrami zastępującymi szew. Na operowaną nogę zakładany jest opatrunek uciskowy lub specjalne rajstopy. Pacjent tego samego dnia idzie do domu. Zabieg ma na celu jak najmniejszy uraz oraz dobry efekt kosmetyczny.  wiecej »


Laserowe zamykanie pajączków

Wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek:

- poszerzone naczynka w okolicy nosa
- poszerzone naczynka na policzkach
- trądzik różowaty ( postać rumieniowa z telangiektazjami )
- naczyniaki
- pajączki na kończynach dolnych 

Poszerzone naczynka pojawiają się najczęściej w okolicy nosa, na policzkach oraz na nogach i stanowią problem zarówno kosmetyczny jak i leczniczy. Pajączki naczyniowe na nogach są często pierwszymi objawami przewlekłej niewydolności kończyn dolnych. Metoda leczenia uzależniona jest od stopnia zaawansowania choroby oraz od średnicy poszerzonych naczyń.Dlatego przystępując do leczenia telangiektazji zawsze należy poprzedzić to badaniem USG doppler. Szersze żyłki likwiduje się wstrzykując preparaty powodujące ich zarastanie tzw. skleroterapię. Pajączki usuwa się za pomocą promieni lasera. W naszym gabinecie stosujemy nowoczesny laser diodowy niemieckiej firmy A.R.C.LASER, który skutecznie usuwa szeroki zakres zmian chorobowych oraz system TermaVein wykorzystujący energię wysokiej częstotliwości (RF). Zabieg ma na celu selektywne podgrzanie i zniszczenie naświetlanego naczynia bez uszkadzania tkanek otaczających. W przypadku dużego zaawansowania choroby zalecana jest seria zabiegów naświetlania laserem często w skojarzeniu z zabiegami skleroterapii. Podczas zabiegu występuje natychmiastowy rezultat tzn. zbielenie naczynka. Na obszarze poddanym fotosklerotyzacji mogą pojawić się drobne pęcherzyki a następnie strupki, które znikają samoistnie w przeciągu około 30 dni. W niedrożnym naczyniu następuje zwłóknienie i stopniowe zresorbowanie naczynia na skutek reakcji immunologicznych. Naczynia o większej średnicy ulegają wchłonięciu nawet do ok. 1/2 roku. Usuwanie mniejszych naczyń zwykle nie wymaga łagodzenia bólu, w przypadku większych naczyń wskazane jest intensywne schłodzenie lub znieczulenie miejscowe(krem EMLA). więcej »


Lipoliza laserowa 


Jest nowoczesną, efektywną i bezpieczną techniką stworzoną do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia. Lipoliza laserowa powoduje nieodwracalne zniszczenie tkanki tłuszczowej przy użyciu światła lasera, które wykorzystując efekt optomechaniczny rozbija błony komórkowe adypocytów – nieodwracalne zniszczenie komórek przy jednoczesnym uwolnieniu  zawartych w nich trójglicerydów. Zniszczeniu podlegają również struktury włókniste (tzw. cellulit!). Światło lasera powoduje zmianę struktury tkanki tłuszczowej i zarazem redukcję jej objętości. Pod wpływem naświetlania skóry od wewnątrz w procesie terapeutycznym powstają  nowe włókna kolagenowe, co w efekcie daje wzmożone napięcie skóry oraz poprawę jej jędrności. Przebudowa skóry następuje w przeciągu 6-8 miesięcy. Lipoliza laserowa (tzw. adipocytoliza laserowa) jest alternatywą dla liposukcji, metodą dobrą dla pacjentów, którzy obawiają się ryzyka związanego ze znieczuleniem ogólnym, pobytu w szpitalu oraz długiego okresu rekonwalescencji. Początkowo metoda ta rozpowszechniła się w Stanach Zjednoczonych, później w Ameryce Południowej - największą popularność zyskała w Brazylii,następnie we Włoszech, Wielkiej Brytanii, od 2008r doskonale przyjęła się w Polsce. Z uwagi na małą inwazyjność zabiegu, wysoką skuteczność i duży komfort pacjenta metoda ta jest stosowana w wielu światowych ośrodkach. więcej »