Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem, nie pokazuj tego więcej
+48 85 74 22 488
+48 668 630 330

Usuwanie brodawek, włókniaków


Brodawki - najczęściej występująca wirusowa choroba skóry. Są one łagodnym rozrostem skóry i śluzówki wywołane ludzkim wirusem HPV (human papilloma virus). Czynnikami usposabiającymi do zakażenia są: podatność osobnicza i młody wiek. Szczególnie narażone są osoby z chorobami przebiegającymi z obniżeniem odporności. Brodawki najczęściej występują na skórze rąk, stóp i w okolicy narządów płciowych.

Brodawki wirusowe należy usuwać. Trzeba to robić jak najwcześniej, skutecznie i z jak najmniejszymi skutkami ubocznymi. Dzięki temu zwiększamy szanse na miejscowe wyleczenie, ograniczamy możliwość samozakażenia i rozprzestrzenienia oraz działamy przeciwepidemicznie.


Na czym polega zabieg


W naszym gabinecie przeprowadzamy zabieg za pomocą lasera w znieczuleniu miejscowym. Czasami przed usunięciem większych zmian rozmiękcza się hiperkeratotyczne nawarstwienia za pomocą maści salicylowej. Po zabiegu ranka goi się około 3 tyg. (w przypadku głębokich brodawek wirusowych czas gojenia bywa dłuższy). Zabiegi uzupełniające można przeprowadzić po upływie 1 miesiąca.